Garážové brány

Brány KRISPOL predstavujú funkčné, odolné a bezpečné riešenie a zároveň dokonale ladia s vonkajším vzhľadom fasády. Brána je jedným z najdôležitejší ukončovacích prvkov stavby. Mala by byť funkčná, odolná, bezpečná a mala by byť zladená s vonkajším vzhľadom fasády. Brány od firmy KRISPOL spĺňajú všetky tieto požiadavky.

V ponuke firmy nájdete: sekcionálne a rolovacie brány, vrátane bočných vchodových dverí.

Sekcionálne brány

Spôsob ich zhotovenia umožňuje dosiahnuť maximálnu úsporu priestoru pre auto zaparkované v garáži a na príjazdovej ceste. Takmer neobmedzené možnosti povrchovej úpravy umožňujú vytvoriť inovatívne a jedinečné riešenia.

Sekcionálne brány sa dajú prispôsobiť rôznym typom garáží a ich rôznym šírkam – sú vhodné aj pre dvojgaráže. Vysoký štandard zhotovenia brány zaručuje pohodlie, bezpečnosť, jednoduché ovládanie a vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.

VENTE K2 RC

ÚZKE LISOVANÉ DETAILY

Úzke lisované detaily patria medzi moderné vzory, ktoré sú vhodné pre rodinné domy rôzneho štýlu. Jednou z predností tohto prevedenia je atraktívna cena sa vysoko kvalitný produkt.

VENTE K2 RS

ŠIROKÉ LISOVANÉ DETAILY

Široké lisované detaily je povrchová úprava, ktorá je vhodná nie len pre tradičné, ale aj moderné rodinné domy. Sú zaujímavou alternatívou úzkych lisovaných detailov.

VENTE K2 RF

BEZ LISOVANÝCH DETAILOV

Elegantný a jednoduchý dizajn, ktorý dobre ladí s rôznymi architektonickými riešeniami. Vonkajší výzor brány môže byť zvýraznený pomocou originálnych dekoratívnych detailov.

VENTE K2 RM

V-PROFILOVÉ PRVKY

V-profilové prvky sú vzory, ktoré dodávajú bránam výnimočný a moderný vzhľad. Inovatívny vzhľad dokonale ladí s najnovšími trendmi v architektúre.

VENTE K2 RA

KAZETY

Kazetový vzor odporúčame ľuďom, ktorí dokážu oceniť čaro a teplo domova v tradičnom alebo rustikálnom štýle.

VENTE K2 RFS 60

BEZ PRELISOV, PROFIL 60 mm

Najteplejšia garážová brána KRISPOL – navrhnutá s cieľom dosiahnuť väčšiu energetickú úspornosť našich domov. Výnimočne vysokú mieru izolácie zabezpečujú zateplené panely s hrúbkou zväčšenou na 60 mm po celej výške, zosilnený systém tesnení a do detailov vypracovaná konštrukcia.

Zateplená brána – panely 40 alebo 60 mm

Sekcionálne brány KRISPOL sú zhotovené z panelov s hrúbkou 40 mm, sú vyplnené polyuretánovou penou a utesnené po celom obvode brány aj medzi jednotlivými sekciami. Tvar horného oblúka bol navrhnutý tak, aby optimálne pritláčal horný panel k nadpražiu brány. Vďaka tomu sa nám podarilo dosiahnuť najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti na trhu: U= 1,12 [W/m2K] .

Pre energeticky-úsporné domy, máme v špeciálnej ponuke: bránu VENTE K2 RFS 60 s hrúbkou až 60 mm. Táto neobyčajná, zateplená brána má navyše zdvojené tesnenie spodného panelu, tesnenie medzi jednotlivými sekciami a dodatočné obvodové tesnenie, ktoré vyrovnáva tepelné mosty medzi stenou a bočnými lištami. Dosiahli sme tak koeficient prestupu tepla U=0,9 [W/m2K].

Systém teplej montáže – NOVINKA

Revolučný systém teplej montáže brány K2RS je už dostupný v predajných miestach.

Pre investora to znamená výrazné zlepšenie súčiniteľa prechodu tepla. Inovačné riešenie, ktoré bolo firmou KRISPOL prihlásené na patentovanie, spočíva v odsadení vertikálnej uhlovej lišty a nadokennej lišty s uloženiami hriadeľa od steny. Preklad je pripravený pre montáž do vertikálnej uhlovej lišty, má lôžko na dodatočné tesnenie. Dve tesniace vrstvy lepšie utesňujú spojenie. Tvrdý polystyrén EPS, ktorý je použitý pri montáži, umožňuje skvalitnenie izolácie styčníka približne o 30%, čo v praxi znamená takmer o 20% lepšiu tepelnú izoláciu celej brány.

Dokonalé termoizolačné parametre brány

Garážová brána s panelom 40 mm, ktorá štandardne dosahuje U=1,09 [W/m2K], so systémom teplej montáže získava parametre podobné tým, aké majú brány s panelom 60 mm – U=0,89 [W/m2K]. Brána s panelom 60 mm so systémom teplej montáže a možnosťou dosiahnutia U=0,77 [W/m2K] (výpočty sa vzťahujú na bránu s rozmerom 5000×2250) je zároveň momentálne najteplejším riešením projektovaným pre vstavané garáže.

Pevná konštrukcia

Bez ohľadu na to, ako dobre by mala Vaša brána vyzerať z vonku, nezabúdaj predovšetkým na pevnosť jej konštrukcie. Je preto dobré, aby ste si preverili z čoho je brána zložená zvnútra.

V mechanizme našich brán používame riešenia, ktoré spevňujú a uľahčujú jej montáž do stavebného otvoru garáže, a zároveň zabezpečujú spoľahlivosť a estetický vzhľad aj z vnútornej strany.

Všetky kovové prvky brán sú chránené proti korózii.

V každej bráne sú inštalované stredové závesy, čo zvyšuje celkovú pevnosť konštrukcie.

Ako jedna z mála firiem na súčasnom trhu, ponúkame farebné, bočné kovania z vnútornej strany brány, ktoré sa zhodujú s farebným odtieňom panelov.

Neustály pocit bezpečia

Neustále pracujeme na zlepšovaní našich výrobkov, zavádzame v nich riešenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť pri manipulácii a zabezpečujú ochranu počas činnosti mechanizmov brány. V každej bráne inštalujeme prídavné zabezpečenie, ktoré má zabrániť svojvoľnému pádu brány v prípade prasknutia pružiny.

Pohonné jednotky sú štandardne vybavené bezpečnostným vypínačom proti preťaženiu, ktorý pri náraze na prekážku zodvihne bránu približne o 10 cm. Automatické brány je možné vybaviť fotobunkami, ktoré zabraňujú jej zatvoreniu, ak sa v dráhe zatvárania brány nachádza nejaká prekážka. Vodiace kolieska, ktoré sú inštalované na všetkých bránach, môžu byť vybavené ochrannými krytmi na ochranu prstov. Rovnako aj jednotlivé sekcie brány majú špeciálne navrhnutý, bezpečnostný tvar.

Fotobunka

Bezpečné panely

Pohodlné ovládanie

Brána by mala slúžiť ako spoľahlivé a tiché zariadenie, s bezproblémovou obsluhou. Pohodlné ovládanie brány je, okrem iného, zabezpečené jedným z najlepších systémov automatického ovládania na trhu. Mechanické jednotky, ktoré používame v našich výrobkoch pochádzajú od renomovaných výrobcov. Starajú sa o jednoduchú a bezproblémovú obsluhu, a umožňujú pripojiť bránu k ľubovoľnému systému „inteligentnej domácnosti” alebo poplašnému systému.

V bránach používame ložiskové vodiace kolieska. Minimalizovali sme takisto počet spojov na vodiacich lištách. Vďaka týmto riešeniam je prevádzka brány tichá a plynulá. Každú bránu, ktorú sme vyrobili, bez ohľadu na jej veľkosť, môžete jednoducho otvoriť pomocou jednej ruky, bez použitia väčšej sily. Umožňujú to dve torzné pružiny, ktoré zaisťujú optimálnu vyváženosť brány.

Ložiskové kolieska s plášťom

Automatické ovládanie

Rolovacie brány

Rolovacie brány predstavujú konštrukčné riešenie, ktoré umožňuje montáž brány v takých typoch garáži, v ktorých potrebujeme získať maximálny voľný priestor priamo pod stropom, v garážach s atypických tvarom alebo v technických miestnostiach.

Brána sa otvára zvisle nahor a jej plášť je po zvinutí umiestnený v zásobníku na vonkajšej strane (RGZ) alebo vo vnútri (RGW) garáže, nad vchodovým otvorom.

VENTE RGZ

VENTE RGW

Garážové dvere

Bočné garážové dvere sú prispôsobené farbe brány a jej lisovaným detailom, poskytuje pohodlný prístup do garáže bez nutnosti otvárania brány.

Dverové krídla sú vyplnené najkvalitnejšími garážovými panelmi. Ponuka preto zahŕňa všetky vzory prelisov dostupných v kolekciách sekčných brán KRISPOL. Farby zahŕňajú viac ako 200 odtieňov RAL a originálnu kolekciu dyhy vrátane moderných drevených vzorov a kovových antracitov. Dostupné sú v jedno alebo dvojkrídlovej verzii.

Jednokrídlové

Dvojkrídlové

Na stiahnutie

Zaujímajú vás ďalšie informácie a technické parametre? Prejdite si naše katalógy tienenia.

Stiahnuť brožúru

Žiadosť o cenovú ponuku

Radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Stačí vyplniť a odoslať formulár nižšie, zavolať nám alebo prísť osobne na našu pobočku na Rastislavovej 100 v Košiciach.

    Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.