Mreže

Odolné riešenie pre bezpečnosť exponovaných interiérov.

Rolovacie mreže sú zariadením, ktoré spĺňa hneď niekoľko funkcií naraz. Podobne, ako v prípade rolovacích brán, hlavná prednosť rolovacích mreži spočíva v ich konštrukčnom riešení, ktoré umožňuje využiť úžitkovú plochu objektu po oboch stranách mreží, vrátane stropu.

Rozťahovacie bezpečnostné mreže nevyžadujú žiadne stavebné úpravy, sú vhodné aj do už hotových priestorov a majú dlhú životnosť. Plynulý pohyb rozťahovacích mreží v krivkách a oblúkoch dovoľuje predeľovať a zabezpečovať priestory ľubovoľných tvarov.

Oceľové a hliníkové mreže

V našej ponuke nájdete hliníkové a oceľové mreže. Oceľové mreže sú ťažšie, ale majú o to odolnejšiu konštrukciu. Sú vhodné predovšetkým na zabezpečenie parkovacích alebo skladovacích priestorov. Hliníkové mreže majú ľahšiu konštrukciu a sú určené predovšetkým na zabezpečenie predajných miest v obchodných domoch, predajniach šperkov alebo reštaurácií.

Vzhľad a konštrukčné riešenie rolovacích mreží závisia predovšetkým od miesta, kde majú byť inštalované a od účelu, na ktorým majú slúžiť. Do priestorov, ktoré by mali byť nielen bezpečné, ale mali by aj zohľadňovať estetickú stránku, sú vhodnejšie mreže z oceľových tyčí, ktoré sú buď rovné alebo so sinusoidálnym zakrivením. Do moderných priestorov, ktoré si vyžadujú dostatočnú ventiláciu, sa vynikajúco hodia hliníkové mreže s otvormi v tvare obdĺžnikov. Mreže z oceľových alebo hliníkových perforovaných profilov slúžia aj ako vizuálna bariéra a prepúšťajú vzduch v objeme 28%. Hliníkové a oceľové mreže sú zhotovené z perforovaných profilov a vieme ich vyhotoviť v jednom z viac ako 200 farebných odtieňov podľa palety RAL.

OCEĽOVÁ R2 SS

Výplň mreží R2 SSG a R2 SSP je zhotovená z oceľových tyčí so sinusoidálnym zakrivením, ktoré sú navzájom spojené kĺbovými spojmi.

Ponúkame ich s dvomi rôznymi typmi pohonu: s pružinovým pohonom (R2 SSG) a bočným elektrickým pohonom (R2 SSP).

OCEĽOVÁ R2 SC

Výplň mreží R2 SC je zhotovená z rovných oceľových tyčí, ktoré sú navzájom spojené pomocou pravouhlých spojov.

Mreže sa od seba odlišujú podľa použitej pohonnej jednotky: model R2 SCG sme vybavili pružinovým pohonom a model R2 SCP bočným pohonom.

OCEĽOVÁ R2 SP

Je zhotovená z jednostenných, perforovaných profilov, ktoré majú schopnosť prepúšťať vzduch v objeme 28%.

V závislosti od individuálnych potrieb, môžu byť vybavené pružinovým pohonom (R2 SPG) alebo bočným pohonom (R2 SPP).

HLINÍKOVÁ R2 AP

Plášť mreži je zhotovený z perforovaných profilov, ktoré majú schopnosť prepúšťať vzduch v objeme 28%.

Mreže sú dostupné vo verzii s pružinovým pohonom (R2 APG) alebo elektrickým, bočným pohonom (R2 APP).

HLINÍKOVÁ R2 AM

Rolovacie mreže R2 AM s otvormi v pravouhlom tvare sa dokonale hodia do objektov s moderným dizajnom.

Mreže sú dostupné vo verzii s pružinovým pohonom (R2 AMG) alebo elektrickým, bočným pohonom (R2 AMP).

HLINÍKOVÁ R2 AMZ

Mreže R2 AMZ sú vyrobené z hliníkových profilov s pravouhlými otvormi, ktoré poskytujú dostatočnú bezpečnosť a viditeľnosti.

Pohonná jednotka mreží R2 AMZ pozostáva z rúrkovej pohonnej jednotky a navíjacieho valca, ktorý je ukrytý v hliníkovej kazete.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Rolovacie mreže sú vybavené buď bezpečnostným zariadením, ktoré bráni zosuvu plášťa v prípade pretrhnutia pružín, alebo bezpečnostnou brzdou, ktorá je súčasťou pohonnej jednotky. Všetky ponúkané technologické riešenia môžu byť doplnené o ďalšie bezpečnostné prvky – výstražný svetelný signalizátor, ktorý je vhodný do veľkých priemyselných objektov, alebo fotobunka, vďaka ktorej sa mreža automaticky zdvihne, keď zistí prítomnosť prekážky. Na podobnom princípe pracujú aj zabezpečovacie systémy na vodiacich lištách, ktoré zastavia a zdvihnú mrežu, ak mreža narazí na určitú prekážku.

Mreže vyrábame v dvoch triedach zabezpečenia voči vlámaniu: RC (EN 1627:2011). Ako zabezpečenie pred vlámaním je použitý zásuvný zámok, ktorý je umiestnený v spodnej lište plášťa a ktorý znemožňuje otvorenie mreží zvonku. Vstup do objektov s osobitnou ochranou je zabezpečený použitím karty alebo číselného kódu, ktorý sa zadáva do numerickej klávesnice. Signál, ktorý ovláda zariadenie, sa dá zašifrovať pomocou 9 ciferného kódu. V prípade rolovacích mreží, je potrebné dbať na bezpečnosť aj počas ich vysúvania. Bezpečnostný prvok, ktorý rozpozná prítomnosť cudzích predmetov na mreži, automaticky zastaví mrežu a zabrániť tak navinutiu predmetov na valec mreže.

Pohonné jednotky

Automatické mreže poskytujú nielen pohodlie. Funkčné, moderné pohony zaručujú bezpečnú prevádzku a chránia mechanizmus mreže. Podľa určenia, veľkosti, hmotnosti a podmienok montáže môžu byť rolovacie mreže poháňané pomocou jedného z troch typov elektrických pohonov.

Bočný, nástrčný, trojfázový pohon sa vďaka parametrom a rozmerom používa v intenzívne prevádzkovaných veľkoplošných výrobkoch.

Bočný rúrkový jednofázový pohon kvôli svojej konštrukcii nevyžaduje veľké inštalačné priestory.

Jednofázový centrálny pohon sa používa pri menších výrobkoch.

Na stiahnutie

Zaujímajú vás ďalšie informácie a technické parametre? Prejdite si naše katalógy tienenia.

Stiahnuť brožúru

Bezpečnostné mreže / Rozťahovacie

Široký výber

3 typy materiálov

Výborné ovládanie

Zaručená bezpečnosť

Bezporuchovosť

Rozťahovacie bezpečnostné mreže nevyžadujú žiadne stavebné úpravy, sú vhodné aj do už hotových priestorov a majú dlhú životnosť. Plynulý pohyb rozťahovacích mreží v krivkách a oblúkoch dovoľuje predeľovať a zabezpečovať priestory ľubovolných tvarov. Dômyselná a jednoduchá konštrukcia zaisťuje dlhoročné bezporuchové používanie mreže s minimálnou údržbou.

Ponúkame 5 rôznych vzorov rozťahovacích mreží, ktoré sú vyrábané z kvalitných materiálov podľa výberu a typu vzoru: pozinkovanej ocele, pozinkovanej a farbenej ocele a ušľachtilej antikorovej ocele.  Rozťahovacie mreže ponúkame v charakteristických dizajnoch s pantografom v tvare „X“, „S“ a „O“. Konštrukčné riešenie umožňuje uzatvárať priestory až do šírky 24 000 mm a do výšky 3 500 mm.

Celá mreža je zavesená na vodiacich kolieskach s ložiskami v nosných koľajniciach, čo umožňuje jej ľahký posun do strán a tým aj jej jednoduché otváranie a zatváranie. Skladanie mreže je možné do jednej alebo oboch strán pri minimálnom obmedzovaní prechodového otvoru. Špeciálna úprava zavesenia mreže na otočné pánty umožňuje po otvorení jednoduché otočenie naskladaného krídla o 90° alebo 180°, a tak aj zachovanie celého prechodového otvoru. Dômyselná a jednoduchá konštrukcia mreže umožňuje s minimálnou údržbou jej dlhoročné bezporuchové používanie.

Všetky rozťahovacie mreže predávané u Jolly Joker spĺňajú smernice Rady Európskej únie a sú označené značkou CE.

Žiadosť o cenovú ponuku

Radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku. Stačí vyplniť a odoslať formulár nižšie, zavolať nám alebo prísť osobne na našu pobočku na Rastislavovej 100 v Košiciach.

    Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.